fbpx

Nowe trendy zaręczynowe na 2022 rok

Para zaręczonych

Spis treści

Trendy zaręczynowe w 2022 roku. Zaręczyny są zawsze niezapomnianym przeżyciem. Obecne trendy ślubne pokazują, że pary w sposób przemyślany podchodzą do małżeństwa, a to samo dotyczy zaręczyn. W rzeczywistości trendy dotyczące oświadczyn w 2022 roku wskazują na to, że stają się one bardziej wspólnym wysiłkiem niż kiedykolwiek wcześniej. Mając mniejszy wpływ tradycyjnych zasad, dzisiejsze oświadczyny skupiają się na partnerstwie – nie na formalnościach.

Od wspólnych zakupów po wspólne oświadczyny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze trendy dotyczące oświadczyn w 2022 roku, które całkowicie odmienią doświadczenia związane z zaręczynami. Niezależnie od tego, czy właśnie planujesz oświadczyny, czy dopiero myślisz, że wkrótce zrobisz kolejny krok w swoim związku, oto czego możesz się spodziewać w nadchodzącym roku.

Plenerowe lokalizacje.

Sceneria jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów oświadczyn. Niezależnie od tego, czy jest to duże i popularne miasto, miejsce pierwszej randki, miejsce zaręczyn odgrywa integralną rolę w procesie planowania. Według badania The Knot 2021 Jewelry & Engagement Study, w którym przebadano ponad 5000 niedawno zaręczonych par, prawie 75% wszystkich oświadczyn odbyło się w plenerze, w porównaniu do zaledwie 40% w 2020 roku. Podczas gdy oświadczyny w domu z pewnością wzrosły w czasie pandemii, rok 2021 pokazał, że pary chętnie podróżują i wracają na zewnątrz, a trend ten będzie się utrzymywał w 2022 roku. 

Spersonalizowane i kreatywne propozycje – trendy zaręczynowe

Zaręczyny są inne dla każdej pary. Szczegóły, takie jak uklęknięcie na jedno kolano, przygotowanie krótkiej przemowy czy udział bliskich, zależą od osobistych preferencji. Jednak jednym wspólnym tematem, którego można się spodziewać w 2022 roku, jest kreatywność i intencjonalność. 

Canva – strona służąca do tworzenia grafik i projektów – odnotowała wzrost liczby użytkowników tworzących niestandardowe materiały (takie jak fotoksiążki, karty czy kubki) jako rekwizyty do oświadczyn. Podczas gdy niektórzy oświadczający się mogą spersonalizować swoje zaręczyny za pomocą wystawnej kompozycji kwiatowej z napisem „Czy wyjdziesz za mnie?”, inni mogą zdecydować się na prywatny moment wypełniony znaczącymi szczegółami odzwierciedlającymi ich związek i osobowość, jak album ze zdjęciami pierwszych wiadomości z aplikacji randkowej, lub książka z historią ich miłości z pustą stroną, która będzie oznaczać ich przyszłość. 

Wspólne projektowanie pierścionków a trendy zaręczynowe?

W przeszłości pary mogły się wyśmiewać z pomysłu wspólnego kupowania pierścionków – ale dziś to już coś całkowicie normalnego. Minęły już czasy rzucania arbitralnych wskazówek lub liczenia na to, że twój partner dowie się o twoim wymarzonym pierścionku pocztą pantoflową. Teraz wielu jubilerów zauważa, że pary podchodzą do zakupów i projektowania pierścionków jak do jednej całości. 

I choć coraz więcej par angażuje się we wspólny proces projektowania, nie oznacza to, że element zaskoczenia odszedł do przeszłości.  

Niespodzianka zaręczynowa! 

Ponieważ coraz więcej par otwarcie mówi o projektowaniu pierścionków, oświadczyny nie są już całkowicie nieoczekiwane. Ci, którzy chcą zachować element zaskoczenia, planują wydarzenia, które mogą wykraczać poza najśmielsze wyobrażenia partnera.  

Jeśli chodzi o same plany, to coraz więcej par decyduje się na pełne „pompy” gesty, zamieniając oświadczyny w pełne wydarzenie. Aby to osiągnąć, narzeczeni polegają na profesjonalistach, którzy ożywią tę chwilę. Z biegiem lat liczba osób, które pomagają podczas oświadczyn, stale rośnie. W 2021 roku około 20% narzeczonych stwierdziło, że zatrudniło fotografa i kamerzystę, lub innych usługodawców. 

Oświadczyny partnerskie 

Zaręczyny z roku na rok stają się coraz bardziej postępowe. Teraz, oprócz współpracy nad budżetem i wystrojem, niektóre pary planują oświadczyny partnerskie. Gdy jedna osoba się oświadcza, druga oświadcza się wkrótce potem (nawet tego samego dnia). Dlatego też popularność męskich pierścionków zaręczynowych z roku na rok stale rośnie.